୫୦୦ ଲୋକଙ୍କ ଟଙ୍କା ଫାଙ୍କି ଆତ୍ମହତ୍ୟାପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ବାମି

ଆନ୍ଦୋଳନ ବ୍ୟୁର : ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ଗିରଫ ଘଟଣା ତାଙ୍କର ସାମ୍ବାଦିକତା ସହ ଜଡିତ ନୁହଁ ା ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ଦାୟୀ କରାଯାଇ ୩୦୬ ଦଫା ଲଗାଯାଇଛି | ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଡିଜାଇନର୍ ଅନଭାଇ ନାୟକ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମା କୁମୁଦ ନାୟକଙ୍କ 2018 ମସିହାର ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସିଆଇଡି ଗିରଫ କରିଛି i ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଏହି ମମଲା ସାମ୍ବାଦିକତା ସହିତ ଜଡିତ ନୁହେଁ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ମେ ମାସରେ ଅନଭାଇଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଅକ୍ଷଥା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ରାୟଗଡ ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାର ସଠିକ୍ ଯାଞ୍ଚ କରିନାହିଁ। ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ନିକଟରେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ । ଅକ୍ଷତଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅନଭାଇ ରିପବ୍ଲିକ୍ ଟିଭି ପାଇଁ ଷ୍ଟୁଡିଓ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ | ଏଥିପାଇଁ 500 ଶ୍ରମିକ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଣ୍ଣବ ପରେ ଟଙ୍କା ଦେଇନଥିଲେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ମାନସିକ ଓ ଆର୍ଥିକ ଚାପରେ ଥିଲେ | ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ି ସେ ବୃଦ୍ଧ ମା ସହିତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଅକ୍ଷତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ବହୁ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ଆଲିବାଗ ପୋଲିସ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ସମେତ ତିନି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଘଟଣା କ’ଣ ଘଟିଥିଲା ​​ତାହା ସେମାନେ ଜାଣି ନଥିଲେ।ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତାଙ୍କ ରିମାଣ୍ଡ, ପଚରାଉଚରା, ମୋବାଇଲ ଏବଂ ଲାପଟପ ଜବତ ସହ କିଛି ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି।

987 total views, 3 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please wait...

Subscribe to our newsletter

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.