ଫାଡି ଫାଡିକି ଚାଲୁଥିବା ଏ ଫଡା କିଏ ମାସକୁ ନେଉଛି ୬ଲକ୍ଷ ? ଆ ମାଇପର କେତେନମ୍ବର ଘଇତା ରଖିଥିଲା ଟଙ୍କା ?

ଆନ୍ଦୋଳନ ବ୍ୟୁର :  ଫାଡି ଫାଡିକି ଚାଲିକି ୬ଲକ୍ଷ ନେଉଥିବା ଏ ଫଡା କିଏ ? ଶଳା ଘଇତା ନାହିଁ ସାବିତ୍ରୀ ବ୍ରତ ପାଳିବାକୁ ୟାର ଭାରି ମନ। ଫଡା ତୁ କିଏ ଆମେ ଯାଣୁ ତୋ ବଦଳି ପରେ ୬ମାସ ଛୁଟିରେ ରହି ଏଠିକି ମାରିତେ ଆସିଛୁ। ତୋ ସତସାହସ ଥିଲେ ତୁ କହ ତୁ ମାସକୁ ଟ୍ର ମାଲିକଙ୍କ ପାଖରୁ ୬ଲକ୍ଷ ନେଉଛୁକି ନାହିଁ ? ଜଗନ୍ନାଥ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତରଖି କହ ବେ ତୁ ପରା ୩ ଲକ୍ଷ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲୁ। କହୁଛୁ କଣ ଜିଲ୍ଲାରେ ବଡ ବଡିଆଙ୍କୁ ଦଉଛି। ତୋ ଭଳି କେତେ ଗେଡୁଙ୍କୁ ଆମେ ଦେଖିଛୁ। ଶଳା ଚୋର ଢାଉକ ସେ ମଣ୍ଡପରେ ବସିକି ମଦ ପିଉଛୁ ଭାବିଛୁ ଆମେ ଯାଣିନୁ। ଯଉ ନେତାର ମଝି ଫଡିଆରେ ତେଲ ମାଲିସ କରି ଏଠିକି ଆସିଛୁ ତାକେଇ କହିକି ପଳା। ବାଳ କେଶ କରିବୁ କହୁଛୁ ତୋଭଳି ଭଙ୍ଗାର କେସକୁ ଆମେ ଡରୁନେ। ପୁର୍ବରୁ ଆମ ନାମରେ ୧୮ଟା କେଶ ଅଛି କି ବାଳ କେଶ କରିବୁବେ। ତ ଭେଣ୍ଡିର ନାଳ କେତେ ଆମେ ଯାଣିଛୁ। ବେ ଆମେ ଭଡାଟିଆ ନୁହଁ ତୁ ଭଡାଟିଆ ବୁଢା କାଳେ ବାହାହେଲା ପରେ ସେ ହୋଟଲକୁ ଯାଇ ରାତିରେ କଣ କରୁଛୁ। ତୋଭଳି କେତେ ଗେସ ଅଫିସର ଆମେ ଦେଖିଛୁ। ତୋ ଗାଣ୍ଡିରେ ସାହାଡା କିଳା ପୁରାଇଲା ଭଳି ଫଟ ଆମ ପାଖରେ ଅଛି ତୋ ଦାନା ମାରିତେ ମୋତେ ମୋ ବିବେକ ମନା କରୁଛି ନହେଲେ ଦେଖିବୁ ସେ ଫଟ ସାରା ଜିଲ୍ଲା ଦେଖିବ। ତୁ ସେ ହୋଟେଲର ୪ନମ୍ବର ରୁମରେ କଣ କରୁଥିଲୁ ସେ ମାଇକିଣା ତୋର ସବୁଫଟ ରଖିଛି। ବେ ତୁ କେତେ ସଚୋଟ ଆମେ ଯାଣୁ ମନେ ରଖ କେସ ଫେସର ଧମକ ଦେଇ ଆମ ଲେଖା ବନ୍ଦ କରିପାରିବୁନି। ଆମେ ଲେଖୁଛୁ ଲେଖିବୁ ତୋର ଦଶାଭଲ ଅଛି ସୁଧୁରି ଯା, ଏଠିକି କଣ ତୁ ଗାଣ୍ଡି ମାରିତେ ଆସିଛୁ ୬ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମାସକୁ ନେବୁ। ତୋ ମାଇପର ଆଉଗୋଟେ ଘଇତା ଏଠି ରଖିଦେଇଥିଲା ବହୁଜଲ୍ଦି ତତେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଧରିବ। ସେଇଭଳି ଫାଡି ଫାଡିକି ଜେଲ ଜିବୁ। ବେ ମନେରଖ ଆମେ ଜେଲ ଗଲେ ଲୋକ କହିବେ ଦୁର୍ନିତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢିକି ଗୋଟେ ଖବର କାଗଜ ମାଲିକ ଜେଲ ଗଲା। କିନ୍ତୁ ତୁ ଜେଲ ଗଲେ ଲୋକ କହିବେ ଗୋଟେ ଘୋଷ ଖୋର ଚୋର, ଡକାୟତ ଫାଡି ଫାଡିକି ଚାଲୁଥିବା ଫଡା ଜେଲ ଗଲା। ତୋ ଗାଁଲୋକ ତମ ଘରକୁ ଦେଖିକି କମେଣ୍ଟ ମାରିବେ କହିବେ ହେଇବେଇ ଦେଖ ଶଳା ଲାଞ୍ଚ ନେଇକି ଜେଲ ଗଲା। ତୋ ପାଇଁ ତୋ ପରିବାର ଲୋକେ ବଦନାମ ହେବେ। ସୁଧୁରି ଯା ସମୟ ଅଛି ତୋ କାମ ତୁ କର ଆମ ଆଡେ ମନ ଦେଏନି ନହେଲେ ତୋ ଫଟ ଛାପିତେ ଆମକୁ ବେସି ସମୟ ଲାଗିବନି। କୋର୍ଟ କଚେରି ଅଛି ଆମକୁ ବି କେସ କରି ଆସେ।

2,540 total views, 9 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please wait...

Subscribe to our newsletter

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.